جزییات خبر

یکشنبه / ۴ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۷
سرویس : کرمانشاه
کد خبر : ۱۷۳۶۰۹
گزارشگر : ۹۵

مددجویان کرمانشاهی بچه مسجدی می شوند

(یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸) ۱۲:۱۷

معاون فرهنگی کمیته امداد استان کرمانشاه با اشاره به اینکه هم اکنون سامانه "فهما" یا "بچه های مسجد" به منظور ثبت عضویت رایگان کودکان و نوجوانان فعال است، گفت: مددجویان کرمانشاهی شش تا 21 سال سن می توانند با عضویت در این سامانه از خدمات آموزشی، فرهنگی و تفریحی کانون های مساجد محلات بهره مند شوند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، کامیار جمشیدی، معاون فرهنگی کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: این نهاد به منظور تعاملات فرهنگی فراسازمانی و بهره مندی از ظرفیت و امکانات سایر سازمان ها برای مددجویان با کانون های فرهنگی، هنری مساجد تعامل برقرار کرده است.

جمشیدی با بیان اینکه کانون فرهنگی، هنری مساجد سطح شهر کرمانشاه سامانه جامع اینترنتی "فهما" یا "بچه های مسجد" را به آدرس https://bachehayemasjed.ir/ ایجاد کرده است، افزود: مددجویان متقاضی شرکت در این کانون ها می توانند در سامانه مذکور ثبت نام کرده و از خدمات آموزشی، فرهنگی و تفریحی کانون های مساجد محلات بهره مند شوند.

وی ادامه داد: در طرح حضور کودکان و نوجوانان در کانون های مساجد بر استفاده از ظرفیت مساجد محلات حاشیه نشین برای مددجویان ساکن این مناطق محروم تاکید بیشتری شده است.

معاون فرهنگی کمیته امداد استان کرمانشاه تصریح کرد: خدمات آموزشی، فرهنگی و تفریحی کانون های مساجد شامل دوره های آموزشی قرآن مجید، دوره های خبرنگاری و خبرنویسی و تفریحاتی از قبیل سینما، اردوهای درون و برون استانی است.

شایسته ذکر است براساس آمار کانون های فرهنگی، هنری مساجد هم اکنون 563 کانون در سطح استان با عضویت 30 هزار نفر فعالیت دارند که بخش قابل توجهی از این جمعیت را مددجویان کمیته امداد تشکیل داده اند.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۵۹۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید