دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۵ دی ۱۳۹۷ / ۱۲:۵۸
سرویس : کرمانشاه
کد خبر : ۱۶۶۰۲۵
گزارشگر : ۹۵

تشریح عملکرد چهل سالگی انقلاب اسلامی در حوزه کمیته امداد استان کرمانشاه

(شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷) ۱۲:۵۸

کمیته امداد استان کرمانشاه به عنوان یکی از نخستین نهادهای انقلابی در زمینه ارائه خدمات به نیازمندان و افراد تحت حمایت کارنامه قابل قبولی را از خود به نمایش گذارده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه، در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی گزارشی از عملکرد این نهاد در زمینه ارائه خدمت به نیازمندان ارائه کرد.
 به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین خدرویسی، مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه با تشریح عملکرد 40 سالگی انقلاب اسلامی در این نهاد گفت: 91 هزار خانوار مددجو تحت حمایت کمیته امداد استان کرمانشاه قرار دارد این در حالی است که سالیانه شماری از خانوارهای مددجو با توانمندسازی از چرخه حمایت خارج شده اند.

به گفته خدرویسی همچنین 12 هزار دانش آموز و دو هزار و 100 نفر دانشجو نیز از خدمات فرهنگی و آموزشی این نهاد بهره مند هستند که چرخه حمایتی این جمعیت نیز هرساله متغیر بوده است.
وی افزود: همچنین 60 هزار خدمت عمرانی در زمینه خرید، احداث، تعمیر و تکمیل مسکن به مددجویان تحت حمایت این نهاد ارائه شده است.
خدرویسی همچنین به پرداخت 31 هزار تسهیلات اشتغال از محل منابع امدادی و  47 هزار تسهیلات از محل منابع بانکی خبر داد.
وی افزود: بیش از 57 هزار نفر مددجوی شهری و 391 بیمار حاد و مزمن  نیز تحت پوشش بیمه و خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده توسط این نهاد قرار گرفتند.
خدرویسی شمار پزشکان و مراکز درمانی طرف قرارداد کمیته امداد استان کرمانشاه را 262 مرکز عنوان کرد.
وی از وجود پنج هزار و 300 یتیم تحت حمایت خبر داد و افزود: این تعداد ایتام تحت حمایت 27 هزار حامی قرار دارند.
خدرویسی همچنین شمار افراد بهره مند شده از وام های قرض الحسنه را 160 هزار نفر اعلام و بیان کرد: 66 هزار نوعروس تحت حمایت از کمک هزینه ازدواج و جهیزیه بهره مند شدند.
به گفته خدرویسی 214 هزار صندوق صدقه بزرگ، متوسط و کوچک با هدف کمک به نیازمندان در سطح معابر و منازل استان کرمانشاه تعبیه شده  است.تعداد بازدید : ۵۴۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید