دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۱ دی ۱۳۹۷ / ۱۴:۲۰
سرویس : کرمانشاه
کد خبر : ۱۶۵۹۶۴
گزارشگر : ۹۵
درنشست خبری مطرح شد

تشریح عملکرد چهل سالگی انقلاب اسلامی در حوزه کمیته امداد استان کرمانشاه

(سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷) ۱۴:۲۰

عملکرد چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران درحوزه کمیته امداد استان کرمانشاه طی نشستی خبری تشریح شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین خدرویسی، مدیر کمیته امداد استان کرمانشاه امروز درنشستی خبری با موضوع تشریح عملکرد چهل سالگی انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه کشور ایران در جشن اقتدار نظام قرار دارد و پناهگاه همه کشورهای مظلوم دنیا است گفت:  در50 سال نظام شاهنشاهی قادر به تولید پیش پا افتاده ترین تجهیزات نبودیم اما امروزه ایران در صحنه های علمی وتکنولوژی از ابرقدرت های دنیا است.
به گفته خدرویسی خدمات نظام در مناطق کمتر توسعه یافته و مرزی بر کسی پوشیده نیست و در این میان نیز به منظور تسهیل و تسریع درارائه خدمات، کارگروه روستا و محرومیت زدایی باعضویت 16 دستگاه در این نهاد تشکیل شده است.
وی از برگزاری جشن های نمادین از جمله جشن بازگشایی مدارس در آغاز سال تحصیلی خبر داد و افزود: 78 هزار و 195 خانوار در حال حاضر تحت حمایت کمیته امداد استان کرمانشاه هستند که به منظورتامین هزینه های معیشت و درمان آن ها ماهیانه 35میلیارد تومان هزینه می شود.
خدرویسی مستمری ماهیانه خانوارهای تحت حمایت را 20میلیارد تومان اعلام و عنوان کرد: این هزینه ها در حالی است که ازمحل کمک های مردمی در بخش صدقه تنها 500 میلیون تومان جمع آوری می شود.
وی افزود: 10 هزار واحد مسکونی مربوط به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمانشاه درزلزله سال گذشته تخریب شد که پنج هزار و 400 واحد از این تعداد تخریبی و مابقی تعمیری بوده اند.
به گفته خدرویسی کمیته امداد استان کرمانشاه به منظورحل مشکل ضمانت اخذ وام مددجویان در زلزله چاره اندیشی کرد و توانست با پای کارآوردن پیمانکاران نخستین منازل احداث شده را به مددجویان تحویل دهد.
وی افزود: خرداد امسال 500 واحد و آبان ماه نیز دو هزار واحد مسکونی مددجویی در مناطق زلزله زده به صورت مجهز تحویل و تا پایان سال نیز دو هزار و 500 واحد دیگر تکمیل خواهد شد.
خدرویسی از اضافه شدن هفت هزار خانوار جدید به چتر حمایتی کمیته امداد استان کرمانشاه خبر داد و گفت: 18 هزار خانوار جدید هم از محل تبصره ماده 14قانون بودجه به پوشش این نهاد درآمده است.
وی افزود: 182 میلیارد تومان نیز به منظورایجاد اشتغال برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمانشاه درنقاط شهری و روستایی در دستور کار است همچنین برای کارفرمایانی که مددجویان را به کارگیری کنند وام قرض الحسنه 20میلیون تومانی به ازای هر نفر در نظر گرفته شده است.
خدرویسی از توزیع نخستین سبد کالا میان مددجویان خبر داد و گفت: کمیته امداد علاوه بر پرداخت دیون زندانیان غیرعمد به آن ها وام اشتغال نیز پرداخت می کند.
وی با اشاره به اینکه 12 هزار و 500 دانش آموز و دانشجو تحت حمایت کمیته امداد استان کرمانشاه هستند افزود: همه نیازمندی های آموزشی این قشر از سوی کمیته امداد پاسخ داده می شود.
وی از وجود 20 هزار حامی ایتام خبر داد و افزود: 257 هزار تومان به طورمتوسط به صورت نقدی و غیرنقدی ماهیانه به هر یتیم پرداخت می شود.
دبیر کاگروه روستا و محرومیت زدایی استان کرمانشاه نیز در این نشست گفت: یک هزار و 850 میلیارد تومان طی چهل سال انقلاب در بخش نقدی و کالایی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمانشاه پرداخت شده است.
وی با اشاره به اینکه بیش از  45 هزار دانش آموز و 11هزار دانشجو تحت حمایت کمیته امداد استان بوده اند افزود: 50 میلیارد تومان در بخش فرهنگی صرف ارائه مباحث آموزشی و حمایت از این قشر شده است.
وی از پرداخت 110 میلیارد تومان تسهیلات امدادی برای 30 هزار خدمت ارائه شده و 350 میلیارد تومان تسهیلات بانکی جهت ارائه 45 هزار خدمت طی این 40سال خبر داد.
حسینی فر اعتبار تخصیص یافته دربخش درمان را 150 میلیارد تومان برای ارائه 57هزار خدمت اعلام وعنوان کرد: 85 میلیارد تومان نیز برای حمایت از ایتام از سوی حامیان به کمیته امداد استان کرمانشاه پرداخت شده است.
وی وام های پرداخت شده در حوزه های معیشتی و خدماتی ودرمانی را 82 میلیارد تومان و تعداد وام ها را 150هزارمورد اعلام و ازپرداخت 63 هزار مورد جهیزیه به میزان 42 میلیارد تومان و 300 میلیارد تومان صدقه نیز خبر داد.

تعداد بازدید : ۴۴۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید