دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۱ مهر ۱۳۹۷ / ۱۳:۴۷
سرویس : کرمانشاه
کد خبر : ۱۶۴۳۶۸
گزارشگر : ۹۵
همزمان با سراسر کشور

زنگ عاطفه ها در مدارس کرمانشاه به صدا درآمد

(چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷) ۱۳:۴۷

صبح امروز همزمان با سراسر کشور، زنگ عاطفه ها در مدارس سراسر استان کرمانشاه به صدا درآمد.

مرحله دوم جشن عاطفه ها، صبح امروز در یک هزار مدرسه شهری و روستایی استان کرمانشاه و به صورت نمادین در دبیرستان دخترانه وحدت شهر کرمانشاه با به صدا درآمدن زنگ عاطفه ها، آغاز شد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین خدرویسی، مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه دراین مراسم گفت: یک هزارپایگاه جمع آوری کمک در روزجشن عاطفه ها در سطح مدارس شهر و روستا با همکاری صدا وسیما، بسیج دانش آموزی، بسیج سازندگی، آموزش و پرورش و کمیته امداد برپا شده است.
به گفته خدرویسی، کمیته امداداستان کرمانشاه 200 هزار نفر تحت حمایت دارد که بخشی از آنان را ایتام و محسنین مبتلا به بیماری های صعب العلاج و بدون پوشش بیمه ای تشکیل می دهد.
وی با بیان اینکه 50 هزار زن سرپرست خانوار فاقد شغل نیز تحت حمایت کمیته امداد استان قرار دارد افزود: پیش از زلزله آبان سال قبل 11 هزار دانش آموز تحت حمایت این نهاد بودند که با وقوع زلزله این آمار به 12 هزار نفر رسید.
خدرویسی از پرداخت کمک معیشت 30 میلیارد تومانی کمیته امداد به مددجویان تحت حمایت، علاوه بر هزینه های درمانی آنان خبر داد و گفت: این هزینه ها در حالی است که از محل صدقات، نذورات و زکات تنها 500 میلیون تومان جمع آوری می شود.
وی افزود: البته بر کسی پوشیده نیست که بسیاری از مردم به دستگیری از اقوام و همسایه های نیازمند نیز می پردازند.
یزدان پناه، مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه نیز در این مراسم گفت: استاندار کرمانشاه سه میلیارد و 700 میلیون تومان برای تهیه بسته های آموزشی دانش آموزان مناطق زلزله زده در سال تحصیلی جدید پرداخت کرده است.
یزدان پناه با بیان اینکه از سوی کمیته امداد نیز یک میلیارد تومان برای کمک به ایتام تحت حمایت پرداخت شده گفت: کمکهای جمع آوری شده در جشن عاطفه ها میان دانش آموز تحت حمایت کمیته امداد استان کرمانشاه توزیع خواهد شد.
گفتنی است بر اساس دستور استاندار نیز یک میلیارد تومان کمک هزینه آموزشی ویژه سال تحصیلی جدید میان هفت هزار دانش آموز و یک هزار و 100 دانشجو در مناطق زلزله زده توزیع می شود.


تعداد بازدید : ۴۸۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید