دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۸ مهر ۱۳۹۷ / ۱۳:۰۹
سرویس : کرمانشاه
کد خبر : ۱۶۴۲۸۵
گزارشگر : ۹۵
همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی

آیین بازگشایی مدارس روستایی در کرمانشاه برگزار شد

(یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷) ۱۳:۰۹

همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی، آیین بازگشایی مدارس روستایی شهر کرمانشاه برگزار شد.

آیین بازگشایی مدارس روستاها همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی، با حضور مدیر کل کمیته امداد استان، مدیرکل آموزش و پرورش، مدیران ادارات استان کرمانشاه، دانش آموزان و اولیای آنان به صورت نمادین در دبیرستان چهار کلاسه روستای رحیم آباد کرمانشاه برگزار شد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین خدرویسی، مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه در این مراسم، اظهار داشت: ستاد چهل سالگی انقلاب به منظور اجرای سیاستهای کلان و راهبردی نظام جمهوری اسلامی ایران تشکیل شده که در این میان کمیته امداد، دبیر کارگروه روستایی و محرومیت زدایی است.
خدرویسی با بیان اینکه امروز در جشن عزت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران به سر می بریم افزود: جمهوری اسلامی ایران به عنوان پناهگاه همه ملتهای مظلوم دنیا می درخشد و خاری در چشمان جبهه صهیونیسم و آمریکا است.
وی با تاکید بر اینکه خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران بر کسی پوشیده نیست و با بیان اینکه وضعیت خدمت رسانی به روستاها در حد قابل قبولی است عنوان کرد: بیش از 200 هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد استان کرمانشاه هستند که45 هزار نفر از این جمعیت را زنان بی سرپرست تشکیل می دهد.
به گفته خدرویسی 18 میلیارد و 400میلیون تومان مستمری ماهیانه به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان پرداخت می شود که این جدای از هزینه های بهداشت، درمان، آموزش و کمک مسکن 30میلیارد تومانی است.
خدرویسی گفت: این روزها دشمنی دشمنان به اوج رسیده به گونه ای که با به کارگیری همه امکانات و عوامل تخریب درصدد تضعیف اعتقادات واعتماد مردم هستند در حالی که این فشارهای اقتصادی با تدبیر مسئولان نظام برطرف می شود.
مجید یزدان پناه، مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه نیز در این آیین، با اشاره به اینکه جمعیت باسواد این استان نسبت به قبل از انقلاب دوبرابر شده اظهار داشت: امروزه 87.6 درصد مردم استان کرمانشاه باسواد هستند که نسبت به قبل از انقلاب با آمار 48 درصد رشد دو برابری داشته و این تنها یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.
یزدان پناه با بیان اینکه امروزه در چهل سالگی انقلاب اسلامی به سر می بریم در حالی که دشمنان درصدد سنگ اندازی هستند گفت: اقدامات مثبت بسیاری در طول این 40 سال در نظام جمهوری اسلامی ایران انجام شده است.
وی افزود: یکی از این دستاوردها بهره مندی دانش آموزان مناطق محروم از مدرسه و برنامه های آموزشی است زیرا همین روستای رحیم آباد دراوایل انقلاب 30 خانوار داشت که حتی از نعمت یک مدرسه ابتدایی نیز بی بهره بود اما امروزه از مدارس ابتدایی، متوسط اول و دوم بهره مند است ودر هر یک از این مقاطع دانش آموزانی کوشا دارد.
یزدان پناه گفت: برای عبور از شرایط سخت باید دست به دست هم دهیم زیرا ما فرزندان این مرز و بوم هستیم و برای آبادانی آن از پای نخواهیم نشست.
روستای رحیم آباد در طول هشت سال دفاع مقدس 45 شهید و دو آزاده را تقدیم انقلاب اسلامی کرده و اینک 20 فارغ التحصیل کارشناسی و شش فارغ التحصیل کارشناسی ارشد دارد .
گفتنی است با مشارکت کمیته امداد و آموزش و پرورش استان کرمانشاه، پنج میلیون تومان به منظور پیشبرد اهداف آموزشی به دانش آموزان نیازمند این روستا کمک شد.


تعداد بازدید : ۳۳۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید