دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۴ مهر ۱۳۹۷ / ۱۳:۰۹
سرویس : کرمانشاه
کد خبر : ۱۶۴۲۳۸
گزارشگر : ۹۵
مدیر کل حرفه آموزی و کاریابی کمیته امداد خبر داد

ارائه آموزش های فنی و حرفه ای به 295 هزار مددجو

(چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷) ۱۳:۰۹

295 هزار مددجوی تحت حمایت کمیته امداد در کشور، طی سال گذشته آموزش های فنی و حرفه ای را فراگرفتند.

گردهمایی مدیران روسا و  کارشناسان اشتغال کمیته امداد باحضور مدیرکل حرفه آموزی و معاون مدیرکل طرح های اقتصادی این نهاد برگزار شد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مهرعلی حق گویان، مدیر کل حرفه آموزی و کاریابی کمیته امداد گفت: واحد اشتغال این نهاد با هدف توانمند سازی و ایجاد اشتغال برای خانوارهای کمیته امداد از سال 74به طور رسمی کار خود را آغاز کرده است.
به گفته حق گویان، مهمترین برنامه های این معاونت ارائه آموزش های مهارتی و حرفه ای، اجرای طرح های اقتصادی و کاریابی است و از سال 90تا 95 موفق به ایجاد 950هزار فرصت شغلی از محل اجرای طرح های اقتصادی با هفت هزار و 300میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.
وی با اشاره به اینکه تنها در سال 91 ،  152 هزار فرصت شغلی با دو هزار و 300 میلیارد تومان اعتبار ایجاد شده افزود: در زمینه کاریابی از آغاز تاسیس تاسال95،  300هزار مورد کاریابی و در سال 96  حدود 18 هزار مورد انجام شده است.
حق گویان بیان کرد: کمیته امداد  از ابتدای فعالیت تا پایان سال 95، سه میلیون و 300 هزار مددجو تحت آموزش های فنی و حرفه ای قرار داده که این تعداد در سال قبل 295 هزار نفر بوده است.
وی از خودکفایی 700 هزارخانوارمددجو و پوشش مجدد همین تعداد خانوار خبر داد و افزود: سال گذشته 136هزار طرح اشتغال با پرداخت دو هزار و 310 میلیارد تومان منابع امدادی و بانکی ایجاد شد.
مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه نیز در این همایش با اشاره به اینکه این نهاد کارنامه قابل قبولی در حوزه خدمت رسانی به نیازمندان داشته گفت: مجموعا امسال ۱۷۰ میلیارد تومان اعتبار به منظور ایجاد اشتغال برای مددجویان تحت حمایت این نهاد تخصیص داده شد.
حسین خدرویسی با بیان اینکه  هیچ دستگاهی نتوانسته حتی 20درصد فعالیتهای کمیته امداد را در حوزه اشتغال انجام دهد عنوان کرد: 70 میلیارد تومان اعتبار برای اشتغالزایی افراد ثبت نام شده درسامانه کارا تخصیص یافته که43 میلیارد تومان آن توسط کارگروه ملی به چهار بانک عامل اختصاص داده شد که پیگیر اجرای آن هستیم.
وی افزود: همچنان کمیته امداد به منظور  توسعه دامپروری نسبت به پرداخت وام اشتغال اقدام می کند که با وجود معرفی افراد متقاضی برای دریافت بیش از 39 میلیارد و 950 میلیون تومان به بانکها، هنوز 21 درصد این میزان پرداخت شده است.
خدرویسی عنوان کرد: تاخیر در پرداخت وام اشتغال به مددجویان قرار است طی تشکیل جلسه ای توسط استاندار به مدیران عامل بانکها تذکر داده شود.
وی با بیان اینکه این نهاد طی سه سال اخیر جز پنج رتبه برتر کشور در حوزه ایجاد اشتغال بوده گفت: همچنین این نهاد در میان دستگاه های اجرایی استان نیز موفق به کسب رتبه برتر در این زمینه شده است.
خدرویسی با اشاره به اینکه در طول سه سال اخیر 15 هزار و 522 فرصت شغلی با اعتبار 228 میلیاردتومان ایجاد شده بیان کرد: 11 هزار و 428 نفر مددجو از سال 94 تا پایان سال گذشته در دوره های مهارت آموزی حضور یافتند.
وی از انجام سه هزار  و 777 مورد کاریابی طی سه سال اخیر خبر داد و افزود: ۱۷۰میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال مددجویان تخصیص داده شده که  45 میلیاردتومان از محل تبصره ب قانون بودجه، ۹۵میلیارد تومان از محل توسعه روستایی و 30 میلیارد تومان نیز از محل منابع داخلی و توسعه ملی است.

خدرویسی گفت: اعتبارات امسال مانند بسیاری از استان های دیگر از تیر و مرداد تخصیص داده شد با این حال طی شش ماه نخست امسال یک هزار و 52 طرح اشتغال با تخصیص اعتبار 20 میلیارد و 500 میلیون تومان برای اشتغالزایی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اجرا شد.
وی افزود:همچنین طی این مدت یک هزار و 660مددجو درکلاس های مهارت آموزی، یک هزار و 247 مددجو در دوره های پایدار سازی شغلی و 790 نفر در دوره های آموزش مقدماتی حضور یافتند و برای 190 مددجوی تحت حمایت نیز کاریابی ایجاد شده است.

تعداد بازدید : ۶۱۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید