دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۰ تیر ۱۳۹۷ / ۱۱:۴۷
سرویس : کرمانشاه
کد خبر : ۱۶۲۷۳۵
گزارشگر : ۹۵

اولین مدال قهرمانی پرورش اندام جهان بر گردن مددجو کرمانشاهی

(یکشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۷) ۱۱:۴۷

سامان، نخبه تحت حمایت کمیته امداد شهرستان کرمانشاه در مسابقات جهانی پرورش اندام و فیزیک کلاسیک خوش درخشید و مدال نایب قهرمانی جهان را بر گردن آویخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سامان جوانی 23 ساله است که تمرینات ورزشی اش را در رشته کشتی از سال ها پیش آغاز کرده است.

خانواده سامان چند سال قبل به دلیل از کارافتادگی پدر و شرایط نامساعد اقتصادی تحت حمایت کمیته امداد درآمدند و وجود همین مشکلات باعث شد او تلاش خود را برای ساختن آینده ای روشن دو چندان کند.

این جوان نخبه کرمانشاهی با ادامه تمرینات سخت ورزشی خود در رشته کشتی رفته رفته به ورزش پرورش اندام نیز علاقه پیدا کرد و حرفه ورزشیش را در سال 90 به پرورش اندام و بدنسازی تغییر داد.

سامان طی این سال ها در تحصیل نیز همانند ورزش موفق بود و همزمان در کنار ورزش تحصیلاتش را تا مقطع کارشناسی رشته تربیت بدنی ادامه داد.

گرچه او در ورزش حرفه ای با محرومیت بسیاری مواجه بود و در باشگاهی با کمترین امکانات تمرینات ورزشی خود را انجام می داد اما توانست با تلاش و کوشش مستمر به مسابقات کشوری راه یابد و در سه مسابقه کشوری مدال های قهرمانی پرورش اندام را از آن خود کند.

سامان در ادامه مسیر موفقیتش در اواخر خرداد ماه امسال به مسابقات جهانی مستر المپیا آماتوری پکن پایتخت کشور چین راه یافت و در اولین تجربه جهانی اش مدال نایب قهرمانی جهان را برگردن آویخت.

این برای نخستین بار است که ورزشکاری از استان کرمانشاه در مسابقات جهانی پرورش اندام مقامی کسب می کند و حالا این موفقیت نصیب سامان، مددجوی نخبه کرمانشاهی شده است.

شایسته ذکر است، تیم ورزشی پرورش اندام ایران در مسابقات جهانی چین در مجموع مسابقات تیمی عنوان نخست این دوره از مسابقات را از آن خود کرده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۱۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید