دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۲ تیر ۱۳۹۷ / ۱۰:۲۷
سرویس : کرمانشاه
کد خبر : ۱۶۲۵۷۴
گزارشگر : ۹۵

درمان اختلالات روحی ۳ هزار مددجو در مناطق زلزله زده کرمانشاه

(شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷) ۱۰:۲۷

مشاوران کمیته امداد پس از وقوع زلزله هفت و سه دهم ریشتری آبان ماه کرمانشاه کار غربالگری و شناسایی اختلالات روحی روانی بیش از سه هزار مددجو در مناطق زلزله زده را آغاز کرده اند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان کرمانشاه گزارشی از خدمات مشاوره این نهاد ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، کیومرث رحمتی پور، معاون حمایت وسلامت خانواده کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: مشاوران کمیته امداد پس از وقوع زلزله هفت و سه دهم ریشتری آبان ماه کار غربالگری و شناسایی مشکلات و اختلالات روحی روانی بیش از سه هزار مددجو در مناطق زلزله زده کرمانشاه را آغاز کرده اند.

رحمتی پور با بیان اینکه مددجویان زلزله زده کرمانشاه تا مراحل روان درمانی و یا دارو درمانی از خدمات مشاوره ای کمیته امداد بهره مند می شوند، افزود: خدمات مشاوره ای این نهاد با هماهنگی سایر سازمان های مرتبط همچنان به مددجویان ساکن در مناطق زلزله زده  ارائه می شود.

وی با یادآوری اینکه در سال 96 نیز بیش از 11 هزار مددجو تحت حمایت کمیته امداد استان کرمانشاه از خدمات مشاوره و راهنمایی کمیته امداد برخوردار شده اند، تاکید کرد: تمامی خدمات مشاوره ای به صورت رایگان به مددجویان تحت حمایت ارائه می شود.

رحمتی پور  بیان کرد: این نهاد در سال گذشته بیش از 253 میلیون تومان اعتبار به مشاوره و راهنمایی مددجویان تحت حمایت تخصیص داده است.

وی یادآور شد: مشاوره های ارائه شده به مددجویان در زمینه های آسیب‌های اجتماعی،‌ مهارت‌های زندگی،‌ ازدواج موفق، فرزند پروری، تاب آوری خانواده و اعتیاد بوده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان کرمانشاه با اشاره به اینکه هم اکنون 15 مشاور مجرب در کمیته امداد استان کرمانشاه خدمات مشاوره ای به مددجویان ارائه می کنند، عنوان کرد: همچنین این نهاد مددجویان نیازمند به خدمات مشاوره ای بیشتر را به کلینیک های تخصصی طرف قرارداد ارجاع می دهد.

کیومرث رحمتی پور گفت: حدود سه هزار مددجو کرمانشاهی در سال گذشته به کلینیک های تخصصی ارجاع داده شده اند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۱۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید