دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۲ تیر ۱۳۹۷ / ۱۰:۰۸
سرویس : کرمانشاه
کد خبر : ۱۶۲۵۶۶
گزارشگر : ۹۵
مهندس فتاح در مراسم واگذاری مسکن به مددجویان زلزله زده

هر دو ماه ۵۰۰ مسکن به مددجویان زلزله‌زده کرمانشاه تحویل می‌شود

(شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷) ۱۰:۰۸

هردوماه ۵۰۰ واحد مسکن به مددجویان روستایی زلزله زده کرمانشاه تحویل داده می شود.

مراسم واگذاری ۵۰۰ واحد مسکونی به مددجویان مناطق زلزله زده کرمانشاه با حضور رئیس کمیته امداد برگزار شد.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مهندس سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد با یادآوری اینکه پس از وقوع زلزله هفت و سه دهم ریشتری آبان ماه برای سومین بار به این استان سفر کرده است گفت: پس از هر بار سفر به مناطق زلزله زده شاهد بهبود اوضاع بوده ام.

وی با اعلام اینکه از این پس هردو ماه ۵۰۰ واحد مسکن به مددجویان روستایی زلزله زده کرمانشاه تحویل داده می شود افزود: اگرچه هنوز نواقصی وجود دارد اما پیشرفت بازسازی ها بسیار خوب و مطلوب است.

رئیس کمیته امداد بابیان اینکه هم مردم و هم مسئولان در بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه همراهی کردند افزود: البته مردم زلزله زده با صبوری توانستند مشکلات را پشت سر بگذارند که این موضوع به مسئولان قدرت حرکت و تصمیم گیری داد.

فتاح با تاکید بر اینکه مددجویان زلزله زده هیچ گونه هزینه ای برای ساخت منازل خود پرداخت نمی کنند خاطرنشان کرد: علاوه بر کمک ها و تسهیلاتی دولتی، کمیته امداد نیز به خانوارهای مددجوی روستایی ۱۲ میلیون تومان و به خانوارهای شهری ۱۵ میلیون تومان پرداخت می کند.

وی با اشاره به ساخت سه هزار واحد مسکن مددجویی در مناطق زلزله زده و بازسازی دو هزار و ۴۰۰ واحد فرسوده افزود: کمیته امداد ۴۵۰ واحد نگهداری دام  تخریب شده را با هزینه هرکدام ۱۲ میلیون تومان خواهد ساخت.

فتاح با اشاره به همکاری خوب نهادهای مرتبط با کمیته امداد در امر بازسازی گفت: به غیر از واحدهایی که در طرح بنیاد مسکن باید روستای آنها جابه جا شود، باقی واحدهای روستایی مددجویان تا پایان امسال بازسازی می شود.

رئیس کمیته امداد اعلام کرد: خانه مددجویان زلزله زده کرمانشاهی پس از ساخت و بازسازی با اعتبار پنج میلیون تومانی به وسایل ضروری زندگی تجهیز می شوند.

شایسته ذکر است، ۲۵۰ واحد مسکن ساخته شده برای مددجویان روستایی شهرستان سرپل ذهاب و نیمی دیگر برای شهرستان های ثلاث باباجانی، جوانرود، کرند غرب، گهواره، قصرشیرین، گیلانغرب، اسلام آبادغرب و پاوه است. 

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۶۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید