دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۰:۲۵
سرویس : کرمانشاه
کد خبر : ۱۵۷۲۴۴
گزارشگر : ۶۷

هزینه رفع فقر در کرمانشاه بیش از رقم کمک‌های مردمی است

(چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶) ۱۰:۲۵

بیش از 12 هزار و 500 دانش آموز و دانشجوی تحت حمایت کمیته امداد استان کرمانشاه برای آغاز سال تحصیلی 96-97 چشم به راه کمک های مردم خیر هستند.

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه (14شهریور 96) در جلسه هماهنگی جشن عاطفه ها به تشریح وضعیت احسان و نیکوکاری در استان پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین خدرویسی، مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه با بیان اینکه هزینه رفع فقر در استان کرمانشاه بسیار  بالاتر از رقم کمک های مردمی است. گفت: این نهاد ماهیانه بیش از 20 میلیارد تومان اعتبار در استان برای رفع فقر در سرفصل های کمک به ازدواج جوانان، تامین کمک معیشت، کمک هزینه تحصیلی و درمان مددجویان هزینه می کند این درحالی است که میزان کمک های مردمی ماهیانه حدود 300 میلیون تومان است.

وی تاکید کرد: تفاوت چشمگیر هزینه ها با میزان کمک های مردمی نشان از لزوم مشارکت بیشتر خیران در کمک به حل مشکلات نیازمندان و همکاری بیشتر آنان در طرح های مشارکتی این نهاد دارد.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه با بیان اینکه جشن ملی عاطفه ها یکی از طرح های مشارکتی کمیته امداد است که هرساله در آستانه بازگشایی مدارس برگزار می شود، گفت: بیش از 10 هزار و 400 دانش آموز و دو هزار و 100 دانشجوی تحت حمایت کمیته امداد استان کرمانشاه برای آغاز سال تحصیلی 96-97 چشم به راه کمک های این نهاد و مردم خیر هستند.

خدرویسی با یادآوری اینکه جشن عاطفه های امسال همچون سال گذشته در دو مرحله برگزار خواهد شد، افزود: مرحله اول این جشن در روز پنجشنبه بیست و سوم  شهریور با استقرار بیش از یک هزار و 500 پایگاه در مساجد، روستاها، مراکز نیکوکاری، میادین و معابر شهری و در روز جمعه بیست و چهارم شهریور در مصلاهای نماز برگزار می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه  ادامه داد: مرحله دوم جشن عاطفه ها نیز همزمان با سراسر کشور در روز چهارشنبه نوزدهم مهرماه در مدارس سطح استان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه کرمانشاهیان خیر در جشن عاطفه های سال 95 بیش از یک میلیارد و 400 میلیون تومان به دانش آموزان و دانشجویان بی بضاعت کمک کردند، پیش بینی کرد: این رقم کمک در جشن عاطفه های امسال با مشارکت پرشور مردم خیر استان به دو میلیارد و 500 میلیون تومان افزایش پیدا کند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه عنوان کرد: مقرر شده با کمک های پرداختی مردم در جشن عاطفه های برای هر دانش آموز یا دانشجوی تحت حمایت این نهاد یک بسته فرهنگی شامل کیف، نوشت افزار و کفش به ارزش 200 هزار تومان خریداری شود.

حسین خدرویسی با یادآوری اینکه اعضای ستاد نیکوکاری در استان کرمانشاه هرساله در کنار خیران  به طور ویژه یاری رسان این نهاد برای برگزاری این جشن ملی هستند، ابراز امیدواری کرد که امسال نیز با هماهنگی و تعامل اعضای ستاد نیکوکاری پایگاه های فعالی در سطح شهرستان ها دایر و بتوانیم کمک های مردمی بیشتری جذب کنیم.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۶۳پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید