دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۸:۰۰
سرویس : کرمانشاه
کد خبر : ۱۵۷۱۵۸
گزارشگر : ۶۷

حمایت از 888 مددجوی کرمانشاهی بافنده فرش

(سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۰۰

بافندگان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمانشاه در سال گذشته 695 تخته فرش و گلیم به ارزش حدود شش میلیارد ریال تولید کردند.

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه گزارشی از آمار بافندگان تحت حمایت و تولیدات آنان ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین خدرویسی، مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه با بیان اینکه هم اکنون کمیته امداد از 888 بافنده فعال فرش در استان حمایت می کند، گفت: این تعداد بافنده فعال فرش در سال گذشته 695 تخته فرش و گلیم تولید کردند که ارزش این تولیدات حدود شش میلیارد ریال بوده است.

وی با اشاره به اینکه در سال 95 نیز 800  مددجو در استان از آموزش های رایگان فرش و گلیم بافی بهره مند شده اند، افزود: کمیته امداد بیش از یک میلیارد ریال اعتبار به منظور ارائه آموزش های فرش بافی به این تعداد از مددجویان که بیشتر آنان در مناطق روستایی ساکن هستند هزینه کرده است.

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه این نهاد 280 طرح فرش بافی برای آموزش دیدگان این رشته فنی در سال گذشته اجرا کرده ، ادامه داد: همچنین طی سال 95 بیش از 160 طرح اشتغال قالیبافی نیز برای نیازمندان غیر تحت حمایت در استان کرمانشاه اجرا شده است.

حسین خدرویسی با بیان اینکه کمیته امداد به منظور فروش محصولات تولیدی بافندگان مددجو تمهیدات لازم را در نظر گرفته است، عنوان کرد: این نهاد آمادگی دارد از طرح­های مکمل زنجیره ارزش فرش در سطح استان از جمله کارگاه‌های تولیدی، پشم­ریسی، واحدهای رنگ­رزی، نقشه کشی و بازاریابی حمایت کرده و محصولات مددجویان را با بالاترین قیمت خریداری کند.

خدرویسی با یادآوری اینکه مددجویان تحت حمایت و متقاضی می توانند آموزش های فرش بافی را به صورت رایگان فرا گیرند، گفت: مددجویان متقاضی فراگیری آموزش های فنی و حرفه ای می توانند به دفاتر کمیته امداد مراجعه و از خدمات آموزشی این نهاد بهره مند شوند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۸۱پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید